Aktualności

W czasie nauczania zdalnego podczas zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniowie m. in. przygotowywali ozdoby świąteczne. Oto ich mała próbka. Prawda, że piękne. Mamy bardzo zdolnych i utalentowanych uczniów. :)
 
                   
      
Wielkie serca wielkich ludzi!!! 
Tak właśnie było w niedzielę 12 stycznia podczas całego dnia zbiórki i finału, który odbył się w naszej szkole. Ogromne zaangażowanie sztabu, wielkie poświęcenie wolontariuszy oraz wszystkich zaangażowanych i otwarte i hojne serca wszystkich darczyńców zaowocowały zbiórką 28. 532, 68 zł.
 
 
 
 
 
   
 
   
 
   
 
  
Zdjęcia udostępnione przez GOKSiR - dziękujemy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jesteśmy hojni i mamy wielkie serca
W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję "Góra grosza".
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Jednak najważniejszym celem tej akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
 

      Zebraliśmy 295,68 zł

 

       
 
Wszystkim składamy najlepsze życzenia świąteczno - noworoczne:
uczniom - fantastycznych i wymarzonych prezentów oraz sukcesów naukowych,
rodzicom - wielu powodów do dumy i zadowolenia ze swoich dzieci,
wszystkim odwiedzającym naszą stronę - bliskości i ciepła wśród najbliższych, nowych odkryć i przeżyć w 2020 Roku.Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.

JASEŁKA     


 
Dzień 20 grudnia wprowadził nas w klimat świąt Bożego Narodzenia za sprawą przepięknych jasełek. Wystąpili w nich uczniowie klas III-V. Dzieci wykazały się świetną grą aktorską, z humorem wcielając się w role aniołka, diabła oraz niegrzecznych (a potem grzecznych J) uczniów. Uwagę widzów przykuła oryginalna scenografia, w symboliczny sposób przedstawiająca stajenkę w Betlejem. Na jej tle niezwykle dostojnie prezentowała się święta rodzina oraz pasterze i trzej królowie składający dary Jezusowi. Serca publiczności bez wątpienia podbił taniec aniołów w wykonaniu dziewcząt z klasy III. Piękny śpiew nastrojowych kolęd i pastorałek napełnił wszystkich świąteczną radością.
 
Fotorelacja w galerii.
Drodzy Rodzice i sympatycy Leśnej Krainy,  
 

Weekend cudów już za nami więc oficjalnie możemy ogłosić sukces naszej Szlachetnej Paczki.
Dzięki Państwa życzliwości i wielkiemu sercu udało nam się spakować 25 kartonów produktów o szacowanej wartości 3 tysięcy złotych.
Zużyliśmy 30 metrów papieru i ponad 50 m taśmy aby sprawić rodzinie radość z otwierania prezentów.
Serdeczne podziękowania należą się wszystkim RODZICOM i Darczyńcom, którzy przekazywali potrzebne dary, wójtowi Panu Marcinowi Filipiakowi oraz pracownikom Urzędu Gminnego w Dąbrowie Biskupiej.
Przy paczce pracowało wiele osób o ogromnym sercu. Od darczyńców przekazujących podarki, przez Samorząd Uczniowski pomagający w organizowaniu paczki, osoby segregujące i pakujące oraz te, które dostarczyły rodzinie Szlachetną Paczkę.
Dziękujemy za okazanie tak wielkiego serca! ❤️
https://www.facebook.com/112813333439323/posts/159621105425212/

Szkolne mikołajki

Dzień 6 grudnia przyniósł moc atrakcji. Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim oraz panią pedagog zorganizowały szkolną imprezę mikołajkową, na której gościli: Wójt Gminy Dąbrowa Biskupia Marcin Filipiak, Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Posadzy, Sekretarz Gminy Marzena Gustaw, Skarbnik Gminy Anna Kuberska, Dyrektor GOKSiR-u Katarzyna Pawłowska, a także licznie przybyli rodzice.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się kiermasz świąteczny i wielka loteria fantowa, z których dochód będzie przeznaczony na zakup gier zespołowych oraz na konkursy wewnątrzszkolne dla naszych uczniów.
Rozstrzygnięty został konkurs na stroik bożonarodzeniowy. Pierwsze miejsce w kategorii stroik rodzinny zajął Adam Matuszewski. Nagrodą jest rodzinny bilet do kina. Pierwsze miejsce za największą liczbę wykonanych stroików zdobyły klasy VII i III. Nagrodą są warsztaty slime dla tych klas.
Czas umilały nam występy artystyczne uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci prezentowały „zimowe” piosenki, wiersze oraz krótką inscenizację mikołajkową. Wiele emocji wzbudziły mikołajkowe potyczki klas. Poszczególne klasy rywalizowały w konkurencjach takich jak: wykonywanie papierowych ozdób świątecznych, pisanie listu do Mikołaja, projektowanie znaczka pocztowego, taniec, pakowanie prezentów, kolorowanka, test wiedzy o Mikołaju. Wszystkie klasy spisały się doskonale. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.
Na zakończenie rodzice przygotowali dla całej społeczności słodki poczęstunek. Ponadto każdy uczeń otrzymał cukierki i czekoladowego Mikołaja, które ufundowała Rada Rodziców. Słodkościami częstowały uczennice przebrane za maskotki z popularnych kreskówek.
 
Fotorelacja w galerii.
 
 

Dzień Praw Dziecka

 
19 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci natomiast 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Zgodnie z inicjatywą Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy PCPR w Inowrocławiu, by problem dotyczący krzywdzenia dzieci wybrzmiał w ustach wszystkich w naszej szkole, został zorganizowany apel dotyczący praw dziecka. Uroczyste Obchody Dnia Praw Dziecka są u nas tradycją od ponad dziesięciu lat, tegoroczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego oraz rzecznika praw ucznia.
„Spotkaliśmy się dzisiaj w celu przypomnienia tak ważnych dla nas, a często zapominanych praw dziecka.
Cytując Janusza Korczaka : „Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak ludźmi są a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam, przemówmy do serca, odczują nas. Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć, które my posiadamy.”
Dziecko to mały człowiek. Jednak nie wszyscy dorośli o tym pamiętali.
W związku tym Organizacja Narodów Zjednoczonych spisała PRAWA DZIECI w Konwencji o Prawach Dziecka. Państwo, które do konwencji przystąpi, zobowiązuje się do przestrzegania zawartych w niej praw… „
Tymi właśnie słowami trzecioklasiści, prowadzący uroczystość powitali zgromadzonych uczniów oraz nauczycieli.
Dzieci z grupy SOWY Publicznego Przedszkola Leśna Kraina w telegraficznym skrócie opowiedziały o prawach dzieci, prezentując zgromadzonym wiersz Marcina Przewoźniaka pod tytułem „Krzyknij Nie !!!”, oraz wiersz Marcina Brykczyńskiego o Prawach Dziecka. Sześciolatki wykonały także układ taneczny do muzyki poważnej.
Występ artystyczny nadał powagi dalszej części spotkania, Nasi uczniowie wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Prawach Dziecka.
Turniej Wiedzy miał za zadanie pomóc nam uporządkować wiedzę z zakresu tak ważnych dla dzieci praw jakie wynikają z uchwalonej trzydzieści lat temu konwencji o prawach dziecka.
Turniej składał się z sześciu różnych konkurencji, w które zaangażowani zostali wszyscy uczniowie z każdej klasy piątej.
Te konkurencje to Koło Fortuny, krzyżówka, opis wiersza dotyczącego praw jakie posiadają dzieci, wykonanie plakatu ilustrującego jedno wylosowane przez grupę prawo, wykonanie plakatu ilustrującego wylosowany przez grupę wiersz o tematyce praw dziecka, scenka pantomimiczna oraz napisanie wiersza Prawa Dziecka, Ważna Sprawa.
Uczniowie zdobywali punkty dla swojej klasy. Następnie członkowie jury wypełnili karty konkursowe, podliczyli punkty i ogłosiliśmy zwycięzców J. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
Mówimy głośno o prawach, jakie mają dzieci – byśmy je dobrze znali
i zawsze mogli z nich korzystać. Musimy jednak pamiętać, że korzystając z praw nie można ograniczać praw innych – naszych kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa.
Należy również pamiętać, że oprócz praw mamy również obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka.
Pamiętajcie!!! Traktujcie innych tak, jak sami chcecie być traktowani!
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Otwarcie przedszkola

15 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie Przedszkola „Leśna Kraina”. Wszyscy długo czekali na ten dzień. Od 2 września dzieci uczęszczały do nowo otwartego po modernizacji budynku przedszkola. Bawiły się, poznawały nawzajem, rozwijały swoje umiejętności, integrowały i uczyły nowych wiadomości. Podczas uroczystości zaprezentowały swoje talenty: muzyczne, aktorskie, wokalne, taneczne i recytatorskie. Nie zabrakło prezentacji umiejętności sportowych i językowych. Każdy występ zbierał w pełni zasłużone i gromkie brawa. Grupa „Pszczółek” uroczyście została przyjęta do grona przedszkolaków, wszystkie dzieci jednogłośnie przysięgały, że będą dzielne, będą kochać swoje panie, zgodnie się bawić i nie bałaganić. I najważniejsze będą pilnie się uczyć, żeby rodzice byli dumni i zadowoleni. Również rodzice złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając, że będą rozsądnie kochać swoje pociechy i pomagać im w każdym problemie.
Wielu gości zaszczyciło naszą imprezę swoją obecnością, przedstawiciele władz województwa, powiatu i gminy, dyrektorzy szkół z terenu gminy , radni Rady Gminy, sołtysi i wiele innych osób przyjaznych naszej placówce. Nie przybyli z pustymi rękami – piękne i przydatne upominki wzbogacą zasoby przedszkola.
Po poświęceniu i przecięciu wstęgi do nowego przedszkola przyszedł czas na zwiedzanie i zaznajomienie się z możliwościami i wyposażeniem placówki. Wszyscy byli pod wrażeniem ogromu wykonanych prac i wyposażenia naszego przedszkola. Życzyli samych sukcesów i wielkich osiągnięć.
 
Fotorelacja w galerii

Szkolne obchody Odzyskania Niepodległości.

 
„Jeszcze nie zginęła…”
             Dnia 12 listopada uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego, rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Uczniowie klas V-VIII przedstawili montaż słowno-muzyczny „Jeszcze nie zginęła…”. Piosenką i wierszem zaprosili nas na wędrówkę po kartach narodowej historii, wprowadzili w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 roku. Szczególne wrażenie wywarła na publiczności pantomima  pt. „Niepodległa” oraz taniec patriotyczny z flagami w wykonaniu uczennic z klasy VIII.
            Apel był ważną lekcją historii, pogłębił nasz szacunek do symboli narodowych oraz uświadomił znaczenie słów wolność i patriotyzm.
Na zakończenie radne Rady Gminy p. Cecylia Herrmann i p. Renata Gawrysiak odczytały przygotowane wiersze patriotyczne.
 
   
 
 
 
      
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   
 
    
 
 

Święto Odzyskania Niepodległości

 
Dnia 11 listopada 2019 roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w kościele pw. Świętej Trójcy w Chlewiskach została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Nabożeństwo uświetniły poczty sztandarowe szkół, ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy oraz Kombatanci . Po mszy św. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej zaprezentowała program artystyczny „Jeszcze nie zginęła…”. Uczniowie przypomnieli ważne wydarzenia tworzące historię naszej ojczyzny. W nastroju patriotycznej refleksji, słowami poezji i piosenek opowiedzieli o drodze Polski do niepodległości.
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
p. Marcin Skonieczka zorganizował wyjazd na mecz do Poznania, pomimo chłodu gorąca atmosfera panująca na boisku rozgrzewała wszystkich.
 
   
 
 
 
 

Szkoła do hymnu

 
Uczniowie naszej szkoły również dołączyli do tej pięknej i patriotycznej inicjatywy. 8 listopada zaśpiewaliśmy wspólnie wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego potwierdzając tym samym znajomość humnu narodowego. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej placówki od 3- latków po 8 klasistów.
 
   
 
 
 
 
 
   
 

Wycieczka do Torunia

 
24 października to "Bliskie spotkanie z ..." Kopernikiem, wszechświatem, kosmicznymi niespodziankami ;)
Tego dnia uczniowie klas 5 i 6 wyruszyli do Torunia. W Domu Kopernika uczestniczyli w pokazie filmu "Wszechświat", technologia 4D stanowiła dużą atrakcję dla większości uczestników, seans "Wirująca ziemia"  w Planetarium to dalszy ciąg zdobywania wiedzy i informacji o otaczającym kosmosie, planetach, prawach regulujących dobą, porami roku. A na koniec eksperymenty w Geodium - własnymi rękami, na własne oczy można sprawdzić, zadziałać, doświadczyć. Ciekawe i pasjonujące wydarzenie.
 
    
 
 
    
  
 
 
 
 
 

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

 
16 października Samorząd Uczniowski przygotował spotkanie dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Na zaproszenie "pierwszoklasistów" przybyli ich rodzice, żeby wspólnie mogli przeżywać ważne chwile, czyli Ślubowanie. Po złożeniu uroczystej przysięgi i przyjęciu przez p. Dyrektor pierwszaków do grona uczniów, zaprezentowali wszystkim przygotowany program. Ale świetny nabytek dla szkoły :), wiele talentów ujawnili nasi nowi uczniowie: śpiew, recytacja, taniec - trudno zdecydować w czym byli lepsi
A później odbyła się Wieelka Gala Oskarowa!! a właściwie jabłkowa Nauczyciele i pracownicy szkoły startujący w różnych kategoriach otrzymali smaczne i zdrowe nagrody
 
 
    
   
   
 
     
   
   
 
 
17 października szkolna reprezentacja w piłkę ręczną brała udział w Gminnym Turnieju. Rozgrywki odbywały się na boisku przy SP Ośniszczewko. Nasza drużyna wywalczyła II miejsce. GRATULACJE!!!!!  
 
   
   
 
  
12.10.2019 uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z przedszkola wraz z p. Marcinem Skonieczką wystąpiły na stadionie jako Dziecięca Eskorta w meczu eliminacji mistrzostw Europy do lat 17:  Polska - Liechtenstein. Pięknie się spisali 
 
   
 
      
 
   

Sezon grzybowy w pełni 

 
Takie piękne okazy można spotkać w lesie na terenie szkoły
 
   
 
Takie też są - ich NIE ZBIERAMY, ale też NIE NISZCZYMY!!!! 
 
   
 

Międzynarodowy Dzień Empatii

 
4 października w naszej szkole obchodziliśmy dzień empatii i uśmiechu. Dla zabawnej i radosnej atmosfery wszyscy chętni przebrali się w "nocne" stroje. Było zabawnie i wesoło. Wcześniej Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie wśród uczniów i nauczycieli wybierając najbardziej uśmiechniętego nauczyciela. Potwierdzeniem dla honorowego tytułu był "Uśmiechnięty Medal" poprzedzony wypiciem pucharu soku z cytryny 
 
 
 
 
 
    
 
 
 
 
 
 
 
  

 Dzień głośnego czytania :)

30 września wszystkie lekcje rozpoczynały się 10 minutami głośnego czytania. Czytaliśmy wszyscy i wszędzie, laughing lektury, powieści i opowiadania. Było super!!!
 
   
 
 
 
 
 
30 września chłopcy obchodzili swoje Święto  laughing oj się działo!!! prezenty, słodycze i mnóstwo fajnych życzeń.
O pytaniu na lekcjach też mogli zapomnieć smile
 
 
        Wizyta policjantów 

26 września naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Inowrocławiu. Funkcjonariusze przypomnieli zasady ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się w terenie zabudowanym i poza nim. Poruszyli również tematykę bezpieczeństwa w sieci.
 
 

Biegi przełajowe w SP Parchanie

23 września, w SP w Parchaniu odbyły sie zawody w biegach przełajowych. Nasi uczniowie mogą pochwalić się zdobytymi medalami🥇. Wiktor Walkowski zajął 3 miejsce w biegu na dystansie 600m .
1 miejsce,  wywalczyli: Amelia Loks i DamianLewandowski na  dystansie 800m,  2 miejsce zajął Hubert Sieradzki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy zwycięzcom sukcesów.🥇
 
           
         
                      
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 miało miejsce 2 września 2019. 
 
Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie p. dyrektor poinformowała wszystkich o organizacji nowego roku, zmianach i nowościach w placówce.
 
 

PODRĘCZNIKI – RELIGIA 2019/20

 

l.p. Klasa Tytuł Autor Wydawnictwo
1. 1 Żyjemy w Bożym świecie E. Kondrak D. Kurpiński Jedność
2. 2 Idziemy do Jezusa D. Kurpiński Jedność
3. 3 Przyjmujemy Pana Jezusa
Podręcznik i zeszyt ćwiczeń
ks. Wł. Kubik, T. Czarnecka WAM
4. 4 Miejsce pełne BOGActw
Podręcznik i zeszyt ćwiczeń
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak Jedność
5. 5 Spotkanie u BOGAcające
Podręcznik i zeszyt ćwiczeń
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak Jedność
6. 6 Przemienieni przez Boga ks. Z. Marek WAM
7. 7 Błogosławieni, którzy szukają Jezusa ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak Jedność
8. 8 Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi ks. dr K. Mielnicki Jedność 
 
Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej, All Rights Reserved.
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem
free website
built with
kopage