Rok szkolny 2017-2018

Święto Święto Święto Święto Święto Święto

Gminne Obchody Święta Niepodległości


Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto Święto
kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie

Warsztaty programowania

20.10.2017 - 15 osobowa grupa uczniów z klasy 3a brała udział w czterogodzinnych warsztatach kodowania w programie Scratch. Sterowanie kotem i innymi duszkami okazało się świetną alternatywą na spędzanie czasu z komputerem. Efekty programów bawiły i ciekawiły wszystkich uczestników. To również były zajęcia zorganizowane w ramach Code Week 2017.


kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie
edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja

Dzień Edukacji Narodowej

18 października był szczególnym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy podwójne święto: Dzień Nauczyciela i rocznicę nadania naszej szkolne imienia Ziemi Kujawskiej. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich pracowników naszej szkoły i uczniów, szczególnie dla pierwszaków, których przyjęto w poczet braci uczniowskiej. Był wiersz i piosenka w wykonaniu maluchów, a także występy „Na kujawską nutę”. Mogliśmy podziwiać uczniów tańczących kujawiaka, wysłuchać przepięknego utworu zagranego na flecie poprzecznym i pianinie oraz recytacji wierszy o Kujawach. Uroczystość uświetniło również wykonanie utworu muzycznego na fletach i występ naszego szkolnego chóru.


edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja edukacja
kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie

Code Week 2017 w naszej szkole

Uczniowie klasy 1 oraz klas 3a i 3b 11.10.2017 uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach online zorganizowanych w ramach Tygodnia kodowania.To już czwarta edycja festiwalu imprez promujących naukę programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych promowana przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Code Week 2017 jest częścią Europejskiego Festiwalu Kodowania, w którym bierze udział 50 krajów. Również nasza szkoła zgłosiła swój udział w zajęciach oferowanych przez NASK. Uczniowie klasy 1 uczestniczyli w warsztacie „Znajdź drogę do skarbu”. Okazało się, że kodować można również w tabelce, na kratkach kartki a symboliczne zapisywanie drogi to właśnie program ;) „Kodowanie, opowieści i tajemnice” to temat warsztatów dla klas trzecich. Tutaj zadania były znacznie trudniejsze i kodowanie znacznie poważniejsze.


kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie kodowanie
uśmiech uśmiech

Światowy Dzień Uśmiechu

6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Akcja przygotowana przez p. pedagog D. Dunat-Polacką była bardzo radosna i UŚMIECHNIĘTA 😀😀😀😃 Uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. E. Dziedzic obdarowywali wszystkich "Uśmiechniętymi" lizakami, które oprócz sprawiającego radość, słodkiego lizaka miały jeszcze symbol uśmiechniętej buźki do przyczepienia na ubraniu. Wszyscy z dumą nosili te znaczki. Wcześniej w każdej klasie została wybrana osoba najczęściej uśmiechająca się (uczeń danej klasy i nauczyciel). W piątek wszyscy radośni i uśmiechnięci otrzymali dyplomy i medale "Najbardziej uśmiechniętej osoby". A byli to:
Punkt Przedszkolny – Marek Dwojak
Oddział Przedszkolny – Adam Dwojak
Szkoła Podstawowa
Klasa 1 – Bartosz Chrubczyński
Klasa 2 – Rafał Nowak
Klasa 3 A – Klaudiusz Zdobiński
Klasa 3 B – Patrycja Kaźmierczak
Klasa 4 A – Julia Liszkowska
Klasa 4 B – Oliwia Kozłowski
Klasa 5 – Nikola Paczkowska
Klasa 6 – Martyna Szot
Klasa 7 A – Maciej Lewandowski
Klasa 7 B – Gracjan Gawrysiak
Gimnazjum Klasa II A – Zuzanna Lamańska
Klasa II B – eqsequo Julia Woźniak, Alicja Wojciechowska
Klasa III A – Natalia Guźlecka
Klasa III B – eqsequo Natalia Jabłońska, Katarzyna Jabłońska
Weseli i roześmiani nauczyciele to: p. Ryszard Modrzejewski i p. Magdalena Filipiak. Odważni mogli tego dnia wykazać się odpornością na "kwaśną" minę i z uśmiechem zjeść cytrynę. Chętnych nie brakowało 💪💪🤗🤗😀😀😀🍋🍋🍋🍋🍋


uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech
mnożenie mnożenie mnożenie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Tego dnia nasza szkoła, jak i inne szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja ma zachęcić do przypomnienia i utrwalenia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Uczniowie na ten dzień przygotowali plakaty, układali i ilustrowali rymowanki na temat tabliczki mnożenia. Aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia rozwiązując zadania, wykorzystując przeróżne formy „tabliczkowych” gier , układanek i puzzli. Odbyły się egzaminy i zawody na czas z tabliczki mnożenia, zdobywano tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Większość uczniów zapomniała o niej podczas wakacji, są tacy, którzy nigdy się jej nie nauczą, inni natomiast nigdy nie zapomną. Akcja ma na celu uświadomić wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.


mnożenie mnożenie mnożenie mnożenie mnożenie mnożenie mnożenie mnożenie
czytanie czytanie

Dzień głośnego czytania

Światowy Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy po raz kolejny!! Każda lekcja rozpoczynała się 15 minutami głośnego czytania, maluchom czytali nauczyciele, w klasach starszych uczniowie czytali samodzielnie. Wybór książek był różnorodny: od lektur po sensację i literaturę młodzieżową. Akcja przygotowana przez nauczycielkę biblioteki p. A. Lamańską cieszy się niesłabnącą popularnością. 😀🤗📖 Promocja czytania na dużą skalę zapewniona.


czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie
wybory wybory

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

29 września w naszej szkole odbywały się wybory do Samorządu Uczniowskiego. "Profesjonalnie" 🤗👍😉 przeprowadzona kampania wyborcza zakończona głosowaniem wyłoniła szefa a właściwie szefową Samorządu Uczniowskiego. Została nią Martyna Kadatz z kl. IIIb gimnazjum. Gratulujemy i czekamy na efekty 👍💪


wybory wybory
policja policja

Spotkanie z policjantami

28 wrzesnia mł. asp. Pan Damian Kacprzak oraz mł. asp. Pan Łukasz Jezierski z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu przeprowadzili wśród uczniów naszej Szkoły prelekcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze poruszyli najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa oraz przypomnieli młodzieży najważniejsze kwestie wynikające z odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne.


policja policja
dzień językowy dzień językowy

Lekcja rumuńskiego ;)

Lekcja języka rumuńskiego przez skype'a przeprowadzona 27 września w naszej szkole to kolejny element szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków. Grupa uczniów klasy IIa miała okazję poznać język Drakuli. Nad poprawną wymową podstawowych zwrotów, nazw miesięcy, dni tygodnia i liczb czuwał pan lektor Józef Palankiewicz. Przygotowane przez lektora materiały ułatwiły i urozmaiciły zajęcia. Obchody Europejskiego Dnia Języków miały na celu uświadamianie uczniom korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.


dzień językowy dzień językowy
dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. W tym roku w naszej szkole nauczyciele języków obcych zaproponowali uczniom wypuszczenie w powietrze różnobarwnych balonów wypełnionych helem z wiadomościami, dla być może, przyszłych zagranicznych odbiorców :) Uczniowie krótko przedstawiali się w języku angielskim i niemieckim oraz pisali na temat swoich zainteresowań. Podczas przerwy o godzinie 13.25 uczniowie wspólnie z nauczycielami wypuścili balony. Akcja sprawiła wszystkim wiele radości. Musimy pamiętać, że rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.


dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy dzień językowy
instrumenty instrumenty instrumenty instrumenty instrumenty

Spektakl muzyczny

20 września mogliśmy podziwiać i posłuchać brzmienia różnych niespotykanych instrumentów muzycznych. p. Roman Brochocki - multiinstrumentalista i właściciel tych unikalnych polskich i zagranicznych instrumentów zaprezentował umiejętności gry na: akordeonie, trąbce, harmonijce ustnej, banjo, bałałajce, okarynie, ligawce, fletni pana,mandolinie, hulusi i sazie. Akompaniował na nich do znanych i popularnych utworów muzyki rozrywkowej i ludowej. Prezentację każdego instrumentu ubarwiał opowieścią o jego historii, kraju pochodzenia, sposobie nabycia i nauce gry. Wszyscy słuchacze gorącymi brawami nagrodzili umiejętności i pasje artysty.


instrumenty instrumenty instrumenty instrumenty instrumenty instrumenty instrumenty instrumenty
bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo

Cybernauci - Bądź bezpieczny w sieci

W dniach 18-19 września 2017 w naszej szkole gościła p. Anna Wróblewska-Zawadzka - trenerka w programie Cybernauci. Jest to kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji informatycznych wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. Jest to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas, finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

P. Ania przeprowadziła czterogodzinne warsztaty z uczniami klasy 6 dotyczące kształtowania własnego wizerunku w sieci oraz bezpiecznego i racjonalnego korzystania z zasobów Internetu. W dwugodzinnych warsztatach „Moi uczniowie bezpieczni w sieci” brali udział nauczyciele. Spotkanie z rodzicami poświęcone było szansom i zagrożeniom ze strony sieci oraz zachęcaniu rodziców do wspólnego korzystania z zasobów i możliwości mediów cyfrowych. We wtorek uczniowie klasy 3a i 3b poznawali „Tajemne moce komputera i sieci” oraz ustalali Kodeks Bezpiecznego Internauty. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie w pracę i poznawanie zagrożeń i sposobów przeciwstawiania się im, zaprezentowali znajomość aplikacji i narzędzi smartfonowo –komputerowo-internetowych. Zajęcia były ciekawe, aktywne i angażujące słuchaczy niezależnie od wieku.


bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo
sprzątanie sprzątanie sprzątanie sprzątanie sprzątanie

Sprzątanie Świata 2017

Tegoroczna akcja Sprzątania Świata odbywa się pod hasłem: „Nie ma śmieci, są surowce”. W programie: sprzątanie terenu wokół szkoły i Urzędu Gminy, sprzątanie w lasach, pogadanki, plakaty, prace plastyczne, wyjazd do Balczewa.

Po raz kolejny organizujemy akcję ekologiczną ogłoszoną przez firmą EKOPHONE w formie konkursu "Oddaj zużyty telefon komórkowy". Zbiórkę prowadzi p. Marta Kuklicz - zużyte telefony można przynosić do 17 listopada do s. 202


sprzątanie sprzątanie sprzątanie sprzątanie
festiwal festiwal festiwal festiwal festiwal festiwal

Festiwal Ekologiczny 2017

14 września uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym wyjechali na Festiwal Ekologiczny w Osadzie Leśnej Barbarka organizowany w ramach projektu pn. „Akademia Przyrodników. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży”. Na Festiwalu przygotowano 10 stanowisk warsztatowych z wykorzystaniem różnych pomocy dydaktycznych: filmy edukacyjne, prezentacje, karty pracy, naturalne okazy, mikroskopy, plansze itd. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach aż na 7 stanowiskach. Na każdym przygotowano konkursy dla uczniów. Uczestnicy konkursów otrzymywali naklejki za prawidłowo rozwiązane zadania. Uczniowie, którzy zebrały najwięcej naklejek otrzymywali nagrody. Warsztaty dostosowano merytorycznie oraz metodycznie do poziomu wiekowego uczestników. Udział w Festiwalu był bezpłatny, przejazd autokarem dofinansowało Stowarzyszenie „Tillia” w Toruniu w wysokości 250zł oraz Koło Łowieckie nr 51 „Bażant” w Gniewkowie w wysokości 150 zł. Sponsorom serdecznie dziękujemy.


festiwal festiwal festiwal festiwal festiwal festiwal festiwal festiwal festiwal festiwal
rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku

Rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny rozpoczyna się dużymi zmianami. Prowadzący wprowadzili obecnych w nowy rok szkolny i zakończyli wakacje, przypomnieli również o wydarzeniach sprzed 78 lat czyli o wybuchu II wojny światowej. P. dyrektor mgr inż. Lidia Tuszyńska poinformowała wszystkich o zmianach w Oświacie w bieżącym roku szkolnym, na rozpoczęciu gimnazjum zabrakło I-szych klas, na rozpoczęciu szkoły podstawowej pojawiła się 7 klasa. Dyrektorzy w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnali odchodzącą na emeryturę p. Bernadettę Żbikowską. Podczas spotkań z wychowawcami były wakacyjne wspomnienia, "bezpieczne" rady i wskazówki oraz plan zajęć na najbliższe dni.


rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku rozpoczęcie roku