O naszej Bibliotece słów kilka

„Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać” Cycero

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - 7.25-10.15, 12.15-15.15

Wtorek - 7.25-9.45, 11.45-16.05

Środa - 7.25-9.45, 11.45-15.15

Czwartek - 7.25-9.45, 11.45-15.15

Piątek - 7.25-9.45, 11.45-15.15

czytanie czytanie czytanie czytanie

Dzień głośnego czytania

Światowy Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy po raz kolejny!! Każda lekcja rozpoczynała się 15 minutami głośnego czytania, maluchom czytali nauczyciele, w klasach starszych uczniowie czytali samodzielnie. Wybór książek był różnorodny: od lektur po sensację i literaturę młodzieżową. Akcja przygotowana przez nauczycielkę biblioteki p. A. Lamańską cieszy się niesłabnącą popularnością. 😀🤗📖 Promocja czytania na dużą skalę zapewniona.

czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

W bibliotece szkolnej działa ICIM. Uczniowie i nauczyciele mogą z niego korzystać w godzinach pracy biblioteki szkolnej. Mają do dyspozycji cztery komputery z dostępem do Internetu.

Książki i czytanie

Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej, próbując przyciągnąć w swe progi jak najwięcej czytelników, przygotowała różne formy pracy z książką. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży na korytarzu szkolnym powstał regał bookcrossingowy. W akcję włączyli się nauczyciele, którzy przynosili własne książki, często nowości wydawnicze. Przedsięwzięcie to spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Ponadto przygotowano i przeprowadzono wiele zajęć mających na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów.