O naszej Bibliotece słów kilka

„Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać” Cycero

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - 7.45-13.20, 14.25-15.05

Wtorek - 8.45-15.00

Środa - 8.35-15.00

Czwartek - 8.45-14.15

Piątek - 7.45-13.20

Biblioteka szkolna podejmuje wiele różnych inicjatyw w celu zachęcenia jak największej liczby uczniów do czytania książek. Do najważniejszych z nich należą:

I. Organizacja Dnia Głośnego Czytania.

II. Cykliczne Akcje Plastyczne-czyli jak twórczo spedzać przerwy w bibliotece.

III.Udział w akcji: „Czytam z Biedronką”.

IV. Rozczytane Piątki- głośne czytanie w każdy piątek na długiej przerwie.

V. Organizacja uroczystości:

• Dzień Pluszowego Misia,
  • Mikołajkowe spotkanie z książką,
  • Tydzień bajek,
  • Pasowanie na czytelnika,
  • Dzień Książki i Praw Autorskich.

VI. Organizacja konkursów czytelniczych.

VII. Realizacja zajęć z edukacji czytelniczej.

Mikołajkowe spotkanie z książką

czytanie czytanie czytanie

W dniu 6.12.2018r. w Szkole Podstawowej odbyło się głośne czytanie dla uczniów oddziałów przedszkolnych. Czytane baśnie i opowiadania o św. Mikołaju wprowadziły dzieci we wspaniałą świąteczną atmosferę. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały przygotowane dla nich zadania. Zakończeniem tego wyjątkowego dnia było wykonanie pracy plastycznej o tematyce świątecznej.

Dzień pluszowego misia

23 i 26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w Punkcie Przedszkolnym i oddziale zerowym oraz klasach I-III SP odbyły się zajęcia czytelnicze. Dzieci wysłuchały opowieści o małym misiu, następnie opowiadały o swoich ulubionych pluszakach oraz brały udział w przygotowanych dla nich konkurencjach związanych z tym wyjątkowym świętem. Na zakończenie dzieci wykonały wspólnie plakat Pluszowego Misia. Wszystkiemu przyglądały się pluszaki, które tego dnia towarzyszyły swoim właścicielom w przedszkolu.

czytanie czytanie

Czytam z Biedronką

czytanie czytanie

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego celem jest kształtowanie nawyku codziennego czytania wśród najmlodszych. Uczniowie klas I - III każdego dnia czytają 10 minut dowolny tekst, następnie przynoszą potwierdzenie rodzica i otrzymują naklejki, które wkleją do specjalnego albumu. Zapełnione albumy przekazywane są pani bibliotekarce. Po zakończeniu akcji ze zgromadzonych albumów pani dyrektor wylosuje 3, których właściciele otrzymają nagrody. Dziękujemy sieci Biedronka za materialy informacyjne i motywacyjne. Mamy nadzieję, że ten konkurs to piękny początek przygody z czytaniem.

czytanie czytanie czytanie czytanie

Dzień głośnego czytania

Światowy Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy po raz kolejny!! Każda lekcja rozpoczynała się 15 minutami głośnego czytania, maluchom czytali nauczyciele, w klasach starszych uczniowie czytali samodzielnie. Wybór książek był różnorodny: od lektur po sensację i literaturę młodzieżową. Akcja przygotowana przez nauczycielkę biblioteki p. A. Lamańską cieszy się niesłabnącą popularnością. 😀🤗📖 Promocja czytania na dużą skalę zapewniona.

czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie czytanie

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

W bibliotece szkolnej działa ICIM. Uczniowie i nauczyciele mogą z niego korzystać w godzinach pracy biblioteki szkolnej. Mają do dyspozycji cztery komputery z dostępem do Internetu.

Książki i czytanie

Nasza biblioteka szkolna, próbując przyciągnąć w swe progi jak najwięcej czytelników, przygotowała różne formy pracy z książką. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży na korytarzu szkolnym powstał regał bookcrossingowy. W akcję włączyli się nauczyciele, którzy przynosili własne książki, często nowości wydawnicze. Przedsięwzięcie to spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Ponadto przygotowano i przeprowadzono wiele zajęć mających na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów.