Comenius   bieżace informacje z projektu - kliknij

COMENIUS - Partnerskie Projekty Szkół

Międzynarodowe spotkanie

W dniach 4 - 9 pażdziernika br. naszą szkołę odwiedziło 6 uczniów ze szkoły partnerskiej w Tatlarin (Turcja), wraz z 5 opiekunami. 2 uczennice z Vidin (Bułgaria) wraz z trojgiem opiekunów oraz 8 uczniów z Bermeo w Kraju Basków i dwoje nauczycieli z tego kraju. Mnóstwo wrażeń, wspólnych przeżyć niezapomnianych chwil. :-)

zobacz foto z wizyty

Przygotowania przed spotkaniem w Polsce

Koniec roku szkolnego 2012/13 oraz początek bieżącego roku to bardzo aktywne przygotowania i działania poprzedzające wizytę naszych przyjaciół z Comeniusa. Logistycznie bardzo poważne zadanie przed nami.

Hiszpania Hiszpania Hiszpania Hiszpania

Poznajemy Kraj Basków

W ramach projektu Comenius Friendship Olympics w dniach 24 -29 maja, 4 nauczycieli i 5 uczniów zwiedzało Bermeo w Hiszpanii.
niezapomniane widoki i wrażenia konkurencje sportowe i różnorodne zajęcia projektowe sprawiły, że 5 dni minęły błyskawicznie i trzeba było wracać :-(

Hiszpania Hiszpania

Warsztat programu eTwinning

19 marca 2013 r. odbyło się szkolenie "Projekty eTwinning drogą do edukacji przyszłości", które poprowadziły Ilona Zduńczuk (promotor Programu eTwinning), Małgorzata Garkowska i Dominika Giezek – ambasadorki Programu. Celem spotkania była promocja Programu a tym samym współpracy międzynarodowej szkół, zaprezentowanie przykładów - projektów dobrej praktyki, rejestracja placówki w portalu eTwinning oraz zapoznanie z działaniem platformy TwinSpace i dostępnych narzędzi wykorzystywanych podczas realizacji projektów. W warsztatach wzięli udział nauczyciele ze szkół w Ośniszczewku, Pieraniu, Parchaniu, Zakrzewie, Sławęcinku, Kruszwicy i Żalinowie.

Żywa lekcja historii

SZLACHTA POLSKA to temat tegorocznego spotkania z Bractwem Kerin. Uczniowie klas I gimnazjum szukając śladów przeszłości przenieśli się do szlacheckiego dworku, wzięli udział w pojedynku oraz byli świadkami dziejów Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Noc z Comeniusem

15 - 16 stycznia odbył się biwak, podczas którego zdobiono elementami kujawskimi drewniane zakładki, szukano pomysłów na lipduba i rozegrano zawody sportowe.

Kierunek Hiszpania!

Od grudnia 2012 r. do 8 lutego 2013 r. uczniowie wzięli udział w eliminacjach na wyjazd do Hiszpanii. Zrealizowane zadania konkursowe wyłoniły zwycięzców: A. Gereluk, P. Kryszak, D. Pietrzak, A. Kośmider i M. Mielcarka, którzy będą reprezentować naszą szkołę na spotkaniu roboczym w Bermeo. Planowany termin wizyty 24 - 29 maja 2013 r.

Turcja Turcja Turcja Turcja

Wyjazd do Turcji

Zwiedzaliśmy piękną Kapadocję, integrowaliśmy się podczas gier i zabaw. Poznawaliśmy zwyczaje, potrawy i tradycje

Turcja Turcja
Turcja Turcja Turcja

Prace nad słownikiem

Prace nad słownikiem tematycznym na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego.

Badania ankietowe

W ramach ewaluacji działań projektu wśród nauczycieli została przeprowadzona ankieta

Spotkanie z mistrzem Adrianem Zielińskim

Podczas wizyty złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 w naszej szkole uczestnicy pierwszego wyjazdu mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie

Prace

Prace uczniów i nauczycieli nad hymnem Igrzysk. 18 X 2012 r. po raz pierwszy chór szkolny wykonał go podczas ślubowania uczniów klas I gimnazjum.

Początek projektu

Uroczysta inauguracja realizacji projektu podczas rozpoczęcia roku szkolnego; Pani Dyrektor poinformowała o tym fakcie rodziców, uczniów i gości obecnych na uroczystości.

Nasze projekty: medal olimpijski oraz flaga Igrzysk Przyjaźni

medal flaga

W ramach programu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół w edycji 2012, otrzymaliśmy dofinansowanie projektu „Igrzyska Przyjaźni Comeniusa”

Uczniowie dla celów realizowanego projektu zaprojektują flagę, medale i marsz Igrzysk. Zawody sportowe obejmą powszechnie znane dyscypliny sportowe: wyścigi rowerowe, skok w dal, tenis stołowy, siatkówka, koszykówka oraz stare zapomniane już zabawy ludowe. Zmagania będą odbywały się w losowo wybranych drużynach spośród krajów partnerskich projektu: Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Polski. Podczas wizyt roboczych w ramach „jedności pokoleń” uczniowie wraz z rodzicami będą przygotowywać tradycyjną potrawę regionalną. Rozpoczniemy kampanię dotyczącą zdrowego odżywiania się i roli sportu w naszym życiu. Inne zadania obejmą przygotowanie dokumentacji fotograficznej projektu, przewodnika turystycznego, zbioru dawnych gier i zabaw ludowych, folderu kulinarnego oraz upowszechnią nową, wymyśloną przez siebie grę. Kluczowym elementem będzie powołanie „Dziecięcej Unii Europejskiej Comeniusa”, która może stać się pomysłem na dalszą współpracę w ramach finansowanych programów UE od 2014 r.