O Nas

Nasza szkoła jest jedną z najlepiej wyposażonych szkół w regionie. Na obiekt składa się nowoczesna sala widowiskowo-sportowa, budynek szkolny, boiska sportowe o sztucznej nawierzchni "Orlik", rozbudowany kompleks leśno-rekreacyjny, miasteczko ruchu drogowego mające na celu przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową, na pewno każdy znalajdzie tu coś ciekawego i interesującego dla siebie. Razem jest nas 264 uczniów: punkt przedszkolny, oddział przedszkolny, 10 klas w Szkole Podstawowej i 4 w Gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły odnoszą liczne sukcesy na arenie sportowej w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych. Bierzemy czynny udział w zbiórkach charytatywnych na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, Domów Dziecka i dzieci chorych. Corocznie wyjeżdżamy na rajdy rowerowe, wycieczki i obozy m.in. do ZAKOPANEGO, KRAKOWA, KARPACZA, WARSZAWY, TRÓJMIASTA, JURY KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ, PRZYJEZIERZA, WIELICZKI, OŚWIĘCIMIA. Jeździmy również na wycieczki zagraniczne, byliśmy już w Czechach, Niemczech, Danii, Włoszech i we Francji Od wielu lat realizujemy różnorodne projekty edukacyjne .

Działa u nas Szkolny Klub Sportowy, funkcjonują kółka pozalekcyjne np. polonistyczne, matematyczne, informatyczne, chemiczne, geograficzne, biologiczne. Redagujemy własną gazetkę pt. "DĄBRÓWKA" ,w której zamieszczamy najważniejsze wydarzenia szkolne, wywiady, poezję, dowcipy, konkursy, a także rozmaitości.