Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs Konkurs

Gminny Turniej Wiedzy o Prawach i Obowiązkach Dziecka

02 marca 2017 r. odbył się w naszej Szkole Gminny Turniej Wiedzy o Prawach i Obowiązkach Dziecka. Turniej miał przede wszystkim uporządkować wiedzę naszych młodych uczestników na temat ich praw wynikających z Konwencji Praw Dziecka i ich obowiązków. Podczas Turnieju nie zabrakło również „części artystycznej”, którą powitaliśmy zaproszonych gości, jury oraz reprezentantów Szkół Podstawowych. Turniej z największą gracją prowadzili Michalina Lamańska i Wiktor Walkowski. Czas mile upłynął podczas recytacji wierszy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz Oliwii Kozłowski i Michaliny Nowak, przepięknie zaśpiewali uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej. Na sam koniec naszych artystycznych występów dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Halleluja”.
Turniej składał się z kilku części; uczniowie zbiorowo i indywidualnie odpowiadali na wylosowane pytanie, rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali hasła podczas zabawy „kalambury”, każdy zespół wcześniej przygotowywał plakat „Co chciałbym powiedzieć dzieciom z krajów rozwijających się”. W jury zasiadła pani Ewa Szymańska, pani Marta Kuklicz – Rzecznik Praw Ucznia Szkoły Podstawowej oraz sierżant sztabowy pan Damian Kacprzak, Gościliśmy także Dyrektora Baku Spółdzielczego w Dąbrowie Biskupiej pana Waldemara Kempińskiego. Wszyscy uczniowie dzielnie „walczyli” o pierwsze zaszczytne miejsce, które zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej (Natalia Dziedzic, Olga Matuszewska, Daria Czyrzniak), drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły w Pieraniu, trzecie w Parchaniu, natomiast nagrodę za udział „zgarnęli” uczniowie z Ośniszczewka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, były nimi poduszki, koszulki, kubki i długopisy z logo Turnieju, na sam koniec nie mogło zabraknąć poczęstunku…. Gratuluję raz jeszcze wszystkim uczestnikom oraz raz jeszcze składam podziękowania pani Ewie Dziedzic i pani Marcie Palidze za przygotowanie uczniów do występów, jak również pani Aleksandrze Dąbrowskiej oraz pani Kamili Gąsiorek za przygotowanie uczniów do Turnieju.

pedagog pedagog pedagog

Dzień Praw Dziecka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki ścienne, przypominające o przywilejach najmłodszych. 18 listopada Uczennice klasy piątej Natalia Dziedzic i Daria Czyrzniak odwiedziły uczniów przedstawiając im najważniejsze założenia Konwencji Praw Dziecka, dzieci otrzymały także słodki upominek. Pani Pedagog złożyła wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia, przypominając słowa Rzecznika Praw Dziecka „Kochane dzieci! W tym dniu nie chodzi o zabawę i prezenty, ale o chwilę refleksji. Prawo gwarantuje Wam kontakt z mamą i tatą, bezpieczeństwo, nietykalność cielesną, opiekę lekarza czy bezpłatną edukację. Możecie wypoczywać, pytać i wypowiadać się. Pamiętajcie jednak, że takie same prawa mają Wasze koleżanki, Wasi koledzy i także dorośli – mama, tata czy nauczyciel. Szacunek do ich praw jest najwyższą wartością”. Pedagog Przeprowadziła również zajęcia warsztatowe dla najmłodszych uczniów naszej szkoły „Dzieci i ich prawa”. Pragniemy również poinformować, że dnia 12 stycznia odbędzie się w naszej szkole Gminny Turniej Wiedzy o Prawach Dziecka.

pedagog pedagog pedagog pedagog pedagog pedagog

Warsztaty "Świadomi Zagrożeń"

20 października w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas szóstych i pierwszych Gimnazjum. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji Programu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski województwa kujawsko – pomorskiego „Świadomi zagrożeń”. Warsztaty dla każdej grupy trwały dwie godziny dydaktyczne. Tematyka zajęć obejmowała:

Godzina 1:
  • Fazy uzależnienia od komputera.
  • Objawy uzależnienia od komputera, Internetu, portali społecznościowych.
  • Cyberzagrożenia (cyberprzemoc, cyberstalking, mowa nienawiści, itd.
  • Gdzie zgłosić się o pomoc.

• Godzina 2:
  • Fakty i mity.
  • Omówienie najpopularniejszych narkotyków (marihuana, amfetamina, LSD, sterydy, itp. - pokaz zdjęć skutków).
  • Omówienie dopalaczy (filmik - Fakty TVN).
  • Narkotyki a prawo.
  • Gdzie zgłosić się o pomoc.

pedagog pedagog

Światowy Dzień Uśmiechu

W tym roku po raz pierwszy w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to powstało z inicjatywy Harvey΄a Balla, który w 1963 roku stworzył „smiley'a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Ball chciał w ten sposób przypomnieć, że ludzie powinni częściej się uśmiechać i zwracać większą uwagę na spełnianie dobrych uczynków.
W związku z tym chcieliśmy przypomnieć wszystkim jak ważny jest uśmiech i jak wiele dobrego może on zdziałać. Już z samego rana Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Eliza Gereluk, Magdalena Ćwiklińska oraz Monika Tomaszewska przedstawiły uczniom charakter obchodzonego Święta, składając życzenia uśmiechu obdarowały wszystkich „uśmiechniętymi buźkami”.
Dzieci z oddziału przedszkolnego, pod okiem wychowawczyni p. Ewy Dziedzic, p. Agnieszki Lamańskiej oraz pani pedagog wyruszyły na „uśmiechnięty spacer”, maszerując przez naszą miejscowość obdarowaliśmy przechodniów nie tylko uśmiechami ale i „uśmiechniętymi upominkami”. Odwiedziliśmy także Ośrodek Zdrowia oraz Urząd Gminy.
Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam choć odrobinę radości, a uśmiech będzie gościł na Waszych twarzach każdego dnia.
Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu ozdób i upominków pani M. Filipiak oraz uczniom z klasy II B, wychowawcy oddziału przedszkolnego oraz dzieciom za wspólny „uśmiechnięty spacer. Serdecznie dziękuję również pani A. Lamańskiej za sprawowanie opieki nad dziećmi podczas wspólnego wyjścia.

Aktualne problemy

Informacje o bieżących problemach, miejscach, gdzie można szukać pomocy, zagrożeniach i uzależnieniach na bieżąco pojawiają się na gazetkach